PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=227672}
7,1 56 513
ocen
7,1 10 1 56513
7,6 28
ocen krytyków
Hot Fuzz Ostre psy
powrót do forum filmu Hot Fuzz - Ostre psy

Sama produkcje oglada sie do strzelaniny pod koniec dosc luzno. Niestety, ona jednak
popsula mi cala ta przyjemnosc. Nawalanka zdecydowanie za dluga. Moim
zdaniem film zasluzyl od polowy tylko na 5/10.

tomie_2

Zdajesz sobie sprawę, że cała strzelanina opierała się na parodii filmów akcji buddy-cop, oraz odwołań do dialogów z pierwszej połowy filmu?

1. Ciągły "gun-cocking" gdy skład zbliża się do supermarketu
2. One-linery odwołujące się do wcześniejszych dialogów
- fascist, 7 across (Pani Cooper strzela do Angle'a across the street, przez ulicę, do tego używając karabiny mp-34 - używanego przez nazistów odczas II WŚ). Hag - 12 down (pokonuję ją strzelając w doniczkę, która spada w dół na jej głowę)
- You're a doctor, deal with it (odwołanie do sceny z jarmarku
- Oferta "2 shooters 4 the price of 1

I masa innych odwołań. Strzelanina w filmie to nie jest zwykła jatka ot tak dla akcji, tylko bardzo sprytna sekwencja, która odwołuje się do dosłownie wszystkiego co dzieje się w filmie. Jeśli "zbyt długa" strzelanina, która jest zbyt długa i pełna patosu dla pastiszu i oddania irracjonalności filmów buddy cop (głównie Bad Boys 2, ale też filmy Johna Woo) psuje dla Ciebie przyjemność, trzeba wyłapać trochę więcej żartów.

ocenił(a) film na 9
tomie_2

Ja dałem 9/10. Waham się przed 10...

To kawał porządnej, absurdalnej komedii. Jednak w porównaniu chociażby do "Nagiej broni" tutaj ten absurd został podany w bardziej wyrafinowany, subtelny sposób. Dzięki temu powstał wzorcowy pastisz.
Choćby ta strzelanina. Przez większość czasu jest teoretycznie poważna. W praktyce tymże delikatnym absurdem. Sięga się notorycznie po "one-linery" i sceny ze znanych filmów akcji... gdy głównymi złymi są typowi mieszkańcy małej brytyjskiej wioski.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones