PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=227672}
7,1 56 537
ocen
7,1 10 1 56537
7,6 29
ocen krytyków
Hot Fuzz Ostre psy
powrót do forum filmu Hot Fuzz - Ostre psy

bezapelacyjne 9/10!

ocenił(a) film na 9

Daję Hot Fuzz aż 9/10, bo tak dobrej komedii policyjnej jeszcze nie widziałam :D absolutny mistrz w swoim gatunku. do tego parodia świetna, nienachalna i inteligentna ("inteligentna" nie znaczy głęboka i pełna przemyśleń :P)

film żongluje wyświechtanymi kliszami obecnymi w każdym sensacyjniaku, szczególnie tych o policjantach/żołnierzach/strażakach/innych służbach, w których istnieje bojowy etos. w kilku wątkach zauważyłam narzekania na konwencję i "psucie" dobrego filmu sensacyjnego. owszem, konwencja jest trochę specyficzna, ale jakie to psucie, skoro tak miało być x) dla mnie takie głosy to dowód, że twórcom udało się to, co chcieli zrobić.

tak jak twierdzi wielu, jeśli podobał się wam "Wysyp żywych trupów", "HF" też się spodoba. wg mnie "Ostre psy" są zdecydowanie lepsze - logiczniejsze i bardziej śmieszne. szczególnie jeśli ktoś polubił duet głównych bohaterów w "Wysypie...", ich występem w "HF" nie będzie rozczarowany :D

POLDECAM

i jeśli ktoś zdecyduje się odpowiedzieć na mój post -> ludzie, nie spoilerujcie. są od tego inne wątki, jasno oznaczone. pozwólmy ludziom na trochę radości :P

ocenił(a) film na 9
aaako

Bezapelacyjnie się zgadzam. Ma u mnie dokładnie taką samą ocenę, czyli 9/10.

To nie tylko w ciekawy sposób sparodiowane filmy akcji, ale także ostra satyra na angielską hipokryzję, doprowadzoną nieomal do absurdu poprawność polityczną.

Ja po prostu uwielbiam filmy Simona Pegga. W moim odczuciu do taki angielski Bareja. Oczywiście Pegg opisuje zupełnie inną rzeczywistość czaso-przestrzenną, ale jego filmy typu Ostre Psy, czy Wysyp żywych trupów i Gazu mięczaku gazu to przykład bardzo trafnych i ironicznych obserwacji życia codziennego na Wyspach.

Sceny takie, jak specjalny tłumacz potrzebny do przesłuchania wieśniaka, ponieważ nikt nie potrafi zrozumieć jego angielskiego lub otaczający nas mili i uprzejmi aż do mdłości ludzie, którzy w chwili nieuwagi chętnie wbiją ci nóż w plecy, są po prostu rewelacyjne.

This is England.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones